Νίκας, Μανίκας, Λιας, Καραμπαλίκας, Γενικολιάς, Βουρδουμπάς, Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας.

Κάπως έτσι κατέβηκε η Βραζιλία να παίξει με τους Γερμανούς.  Πριν τον αγώνα, τραγούδησαν έξω φωνή τον Εθνικό τους ύμνο, κράτησαν το «10» του Νεϊμάρ να τους φέρει γούρι, προσευχήθηκαν , φίλησαν τους καρπούς τους, έδειξαν τον ουρανό και μετά ξεχύθηκαν στον αγωνιστικό χώρο και αγωνίστηκαν σαν λιοντάρια για τρία (!!!) λεπτά. Μετά από λίγο, οι Γερμανοί πήραν τον έλεγχο και μερικά λεπτά αργότερα βάλανε το πρώτο γκολ, όταν ο Καραμπαλίκας ξέχασε μόνο του τον αντίπαλο σέντερ φορ. Στη συνέχεια, οι Βραζιλιάνοι είχαν πειστεί πως οι Γερμανοί θα ταμπουρώνονταν πίσω για να κρατήσουν το σκορ. Ο Γενικολιάς δε μάρκαρε, ο Βουρδουμπάς δεν έβλεπε και ο Νίκας δεν ήταν στη μέρα του. Τέσσερα τεμάχια ακόμα έτσι για να κλείσει το ημίχρονο με 5-0. Δεν θα περιμένω να λήξει το παιχνίδι, δε χρειάζεται. Οι Γερμανοί έχουν μακράν την καλύτερη ομάδα των τελευταίων τριάντα χρόνων και λογικά θα το σηκώσουν. Οι Βραζιλιάνοι έχουν ακριβώς τρεις παίκτες: Μαρσέλο, Νταβίντ Λουίς και Νεϊμάρ. Οι υπόλοιποι είναι η οκτάδα που διαβάσατε στην αρχή του κειμένου και απόντος του καλύτερου παίκτη τους φυσιολογικά διασύρθηκαν.